Kynoterapeuci

Kynoterapeuci/dogoterapeuci  współpracujący z ośrodkiem:

mgr Anna Gorzewska – Bronk – absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie, kierunek: Pedagogika, specjalność: nauczanie początkowe i wychowanie przedszkolne. Ukończyła studia podyplomowe w Gnieźnieńskiej Wyższej Szkole Milenium, specjalność: diagnoza i  terapia pedagogiczna.  Specjalista kynoterapii; instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością jeździectwo.  Nauczyciel w Szkole Podstawowej im. Wacława Popiela w Mościskach, kynoterapeuta w Ośrodku Rehabilitacyjno – Wypoczynkowym w Wielspinie w Wągrowcu; Wykładowca w Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Nauk Społecznych w Łodzi.  Doświadczony, wieloletni hodowca psów rasowych Owczarek Kataloński Długowłosy.  Ze swoimi psami pracuje w przedszkolach, szkołach i ośrodkach wychowawczych propagując standardy pracy, edukację i terapię z psem. Posiada bogate doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i osobami niepełnosprawnymi.  Włascicielka pensjonatu dla psów „Bronkolandia”.

 

 

mgr Beata Nowicka – Jagodzińska – absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy kierunek: Pedagogika, specjalność: nauczanie początkowe a także Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu – Wydział Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie nauczania plastyki i muzyki. Olifrenopedagog; kynoterapeuta- specjalista, Kynopsycholog.  Wykładowca w Bydgoskiej Szkole Wyższej oraz Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Nauk Społecznych w Łodzi.    Szkoleniowiec psów metodami pozytywnymi.  Posiada specjalistyczną hodowlę psów rasowych Cavalier King Charles Spaniel i Berneński Pies Pasterski , z której pozyskano wiele psów pracujących w kyno/dogoterapii na terenie całej Polski. Egzaminator psów terapeutycznych. Ze swoimi psami pracuje w przedszkolach, szkołach i ośrodkach wychowawczych propagując standardy pracy, edukację i terapię z psem. Posiada bogate doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i osobami niepełnosprawnymi.

 

 

 

mgr Anna Dubiniec – absolwentka Akademii Rolniczej w Szczecinie specjalność zootechnika .  Ukończyła studia podyplomowe w zakresie  pedagogiki  oraz  studia podyplomowe  “Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka i wczesna interwencja z wykorzystaniem wybranych metod neurofizjologicznych” .  Specjalista kynoterapii, ukończyła kursy, szkolenia i warsztaty z zakresu kynoterapii: “Kynoterapia jako metoda wspomagająca terapię i edukację dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu” “Wspomaganie edukacji dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym poprzez zajęcia z psem”; „Niepełnosprawność społeczna czyli zespół Aspergera i zaburzenia pokrewne

 

 

 

 

 

Barbara Dubiniec – studentka  Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu filia w Gorzowie Wielkopolskim, kierunek fizjoterapia; wolontariuszka.