„Każdy zwierz – przyjaciel mój też”

Zapraszam psio- i koto- lubnych oraz wszystkich chętnych na I Regionalną Konferencję Zoologiczną „Każdy zwierz – przyjaciel mój też”. Patronat nad konferencją objął Burmistrz Miasta Złotów, Patronat medialny – TV ASTA, Aktualności Lokalne.

Celem konferencji jest szerzenie wiedzy na temat edukacji, terapii i rehabilitacji z psem oraz uświadomienie odpowiedzialności jaką ponosimy za naszego czworonoga. Tegoroczna, pierwsza Konferencja poświęcona będzie także kotom i problemom z nim związanym.

Idea, jaka przyświeca naszej konferencji, to ważne kwestie społeczne poruszające m.in. – odpowiedzialność za psa czy kota, – eliminacja nieporządanych zachowań wobec zwierząt, – zwierzęta w pracy z niepełnosprawnymi i starszymi, – adopcja, – higiena, – bezpieczeństwo w kontaktach z czworonogiem – status prawny psa i kota w Polsce

Początek konferencji godzina 9.00
TEMATYKA: PIES W EDUKACJI I TERAPII: Pies w edukacji przedszkolnej i szkolnej. Pies w terapii z osobami niepełnosprawnymi. Pies w psychiatrii środowiskowej. Pies w pracy z osobami starszymi.
PIES JAKO CZŁONEK RODZINY: Wybór szczeniaka jego pierwsze dni w nowym domu. Obowiązki właściciela psa.
Zasady żywienia psa. Co można, a czego nie można podawać psu. Pielęgnacja psa. Pierwsza pomoc przedweterynaryjna. Szkolenie i behawior psa.
MY KOTY I PSY TEŻ MAMY SWOJE PRAWA: Status prawny i prawa kota wolno bytującego w mieście/kota miejskiego.
Odpowiedzialna adopcja. Kim jest karmiciel zwierząt? Status prawny psa w Polsce. Edukacja społeczeństwa oraz służb pilnujących porządku.